Я сам перейшов у продакти з останнього свого бізнесу, який благополучно закрив, бо він не злетів у наших реаліях. Якщо ж говорити про продуктову компанію, то спочатку потрібно визначити, хто ж ці стейкхолдери, де їх шукати, хто наш клієнт, яку проблему ми вирішуємо і яким чином. Тобто, до стадії збору вимог потрібно відповісти на величезну кількість запитань. Нещодавно мої добрі знайомі, Павло Педенко та Ярослав Степаненко проводили опитування серед 900 продактів по всьому світу, щоб визначити, при переході з якої ролі у продакт-менеджмент люди найбільш щасливі. Виявляється, що найщасливіші продакти виходять з лідінженерів і всіх технарів, а найнещаснішими, за їх опитуванням, виявилися дизайнери. Тому що продакту, окрім класного дизайну, доводиться вирішувати ще купу політичних питань і креатив іде на задній план.

як стати product manager

На цьому етапі продакт-менеджер повинен уміти працювати з бізнес-моделлю Canvas, roadmap і cashflow. Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Как Стать Менеджером По Продукту

Якщо пощастить, у процесі тестування ви натрапите на призначені для користувача інсайти і зможете додати у проєкт нову креативну ідею. На початку я також згадував про різницю між product supervisor і product owner. Аби не витрачати багато часу, просто зверну вашу увагу на те, що product proprietor — це термін, який відноситься до методології Scrum і визначає роль людини на конкретному проекті в конкретній команді. Більше того, первинні обов’язки в компанії і професійний досвід ПО не обов’язково пов’язані з розробкою.

як стати product manager

Маркетингові дослідження — невіддільна частина продуктового процесу. А ще раджу цікавитися маркетинговими трендами й час від часу прослуховувати свіженькі лекції, яких, не дивлячись ні на що, завжди вистачає. У бізнес-аналітика найчастіше хороша експертиза на етапі ідеї, планування, розробки й покращення продукту. Як не дивно, розширювати компетенцію BA потрібно на тому ж етапі ідеї, але з погляду advertising analysis і дизайн-мислення, зараз поясню чому.

Скилы, Необходимые Для Выживания

Ця таблиця наочно показує експертизу та прогалини, які потрібно заповнити різним фахівцям з IT, щоб претендувати на позицію Product Manager. У цій статті ми проллємо світло на те, чим займаються фахівці з Product Management та які навички дозволяють їм бути ефективними. Сфокусуйтеся на своїх сильних сторонах і головне, не брешіть — це в будь-якому випадку спливе при спілкуванні з рекрутером. Вкажіть інструменти, які ви використовуєте в роботі, якщо це вимагається у вакансії.

Класичний product proprietor повинен мати сильні стратегічні скіли. Він повинен добре розбиратися у побудові дорожніх карт продукту, розуміти UI та UX і бути гуру product backlog. Так як ця роль найчастіше використовується в методології Agile, Produсt Owner повинен розуміти, що таке Scrum, і правильно працювати з усіма артефактами.

Допомагає спрогнозувати бюджет, сформулювати та пріоритизувати бізнес-цілі. Щоб почати працювати продакт-менеджером, знадобиться набір певних навичок і знань. Розглянемо, які скіли потрібні на кожному етапі життєвого циклу продукту. Менеджер по продукту спілкується з усіма зацікавленими особами, впорядковує вимоги, відокремляє їх від суб’єктивних точок зору, складає на основі цього відповідні документи та розставляє пріоритети. Наприклад, у галузі FMCG менеджери по продукту і досі більше управляють маркетингом, аніж продуктами. «Завдяки звіту в Google Analytics я визначив, що понад 30 % клієнтів, які дійшли до стадії оформлення купівлі товару, у результаті не зробили замовлення і пішли із сайту.

І вже у 2016 році офіційно став СРО, а через рік ще й одним із шістьох членів правління компанії. Спершу варто поставити крапки над «і» в різниці між продакт-менеджером, продакт-оунером і проджект-менеджером. Якщо розглядати ролі у продуктовій компанії та продуктових командах, продакт-менеджер — керівник свого продукту, знає про нього та його аудиторію абсолютно все. Продакт-оунер — це роль у скрам-команді, по суті, той же продакт-менеджер, але відповідає за цілий портфель продуктів у межах однієї платформи. А от проджект-менеджер відповідає за досягнення короткострокових продуктових цілей через зміну версійності продукту.

Як Стати Менеджером Продуктів

Розберемо, які скіли потрібні продакт-менеджеру на кожному етапі життєвого циклу продукту, як скласти резюме й зацікавити роботодавця, навіть якщо релевантного досвіду обмаль. — Аналіз конкурентів (Competitor analysis) — відслідковування нових можливостей в конкуруючих продуктах та задоволення користувачів від них. Потрібно для того, щоб запозичувати те, що працює, і не вкладатися в те, що не працює.

В управление продуктом люди приходят из project-менеджеров, тимлидов, аналитиков, маркетологов и дизайнеров. В 2024-м году переход в Product Management для многих специалистов становится логичной стадией карьерного роста. Спробуйте пройти короткий тест для перевірки Product Mindset. Дайте відповідь на кілька питань, щоб дізнатися, наскільки розвинене ваше продуктове мислення.

На їхню думку, він вимагає введення великої кількості даних. Покупки здійснювали виключно ті, кого влаштовувала ціна, хто мав промокод на знижку або просто звик робити покупки в цьому магазині. Якщо в людей була альтернатива купити в іншому місці — вони йшли зі сторінки. Після того, як ви проаналізували відгуки, подякуйте клієнтам за приділений час і скажіть, що почули їхню думку та працюєте над розв’язанням проблеми. Пройшла шлях від копірайтера до Product Marketing Manager-a. Знає, де знайти лідів на вебінар і що з ними потім робити.

Продакт-менеджер — це спеціаліст, який працює на стику бізнесу, маркетингу й розробки. Він контролює роботу над новим продуктом на всіх етапах і працює над тим, аби зробити продукт успішним для компанії та популярним серед користувачів. Продажі — підготовка демо, сейлз-матеріалів, відповідей на тендери, інтеграція продукту і т.д. Якщо В2В-рішення, то продакт повинен розбиратися, як будуються продажі в цьому сегменті, щоб активно допомагати сейлзам продавати.

Чи відповідає продукт потребам користувачів, чи достатньо технічних можливостей команди та які бізнес-цілі проєкту — на ці всі питання відповідає Product Manager. EduNav (компанія, де я зараз працюю) — B2B SaaS продукт для великих корпоративних клієнтів (у нашому випадку університетів і коледжів). Впровадження нашого рішення на боці університетів займає від року до двох і мені важливо, щоб клієнти успішно пройшли цей шлях. Відповідно, я як продакт, повинен відмінно розбиратися в болях і потребах цільової аудиторії та розуміти, яким чином трансформувати їхні проблеми в задачі для команди розробників. Ніхто не довірить майбутнє свого продукту вчорашньому студенту. Єдиний шлях до продакт-менеджерів — вирости з інших спеціальностей в IT, наприклад, бізнес-аналітика, PM-а, маркетолога або власника бізнесу.

Вирости У Продакти Із Власників Бізнесу

Product Manager’у необхідно мати спектр певних навичок, що охоплюють як софт, так і хард скіли. Серед ключових софт-скілів виділяється вміння ефективно комунікувати з різними стейкхолдерами, приймати обґрунтовані рішення в умовах невизначеності та керувати часом. У той час як хард-скіли Product Manager’a часто включають https://wizardsdev.com/ вміння аналізу даних, навички роботи з проектними інструментами та розуміння основних принципів програмування. Розвивайте обидві сторони своїх навичок, щоб стати затребуваним фахівцем у світі продуктового менеджменту. Почати кар’єру в галузі Product Management — це як розпочати подорож у світ безмежних можливостей.

як стати product manager

Крім того, Product Manager повинен уміти створити фінансовий прогноз, коли бізнес вийде на самоокупність, яких витрат і доходів варто очікувати у майбутньому. Без розуміння цих цифр навіть хороший продукт чекатиме невдача. Якщо у вашій команді є сильний фінансист,  підготуйте product manager вакансії цей план спільними зусиллями. Звичайно, ми дуже хочемо створювати найкращі у світі продукти, але, якщо вони не будуть монетизуватися, проєкт у кінцевому підсумку закриють. Для роботи компанії необхідні інвестиції і, зрозуміло, кожен бізнес планує стати високоприбутковим.

Симуляція користувацького досвіду виявляє проблеми з юзабіліті, допомагає визначити цінність продукту й покращувати його. Продакт-менеджер розуміє потреби й болі клієнта, як людина користується продуктом, що подобається чи не подобається. Продакт аналізує досвід користувача, UX/UI інтерфейс, бере участь у моментах, пов’язаних з маркетингом. Product-менеджери займаються не самими продажами, а розкручуванням фірмової марки.